Ako robiť akrylové nechty - postup

Veľkou výhodou akrylových nechtov je ich pevnosť. Ak sa rozhodnete robiť akrylové nechty doma, zistíte že sú cenovo výhodné a k modeláži nepotrebujete žiadnu UV lampu. Nevýhodou je rýchlo schnúci akryl a zapáchajúci liquid. Preto odporúčame robiť akylové nechty v dobre vetranom priestore. Tak, a teraz už poďme nato. Nižšie nájdete postup nato, ako robiť akrylové nechty.

1. PRÍPRAVA NECHTOV

Skôr, než začneme, je potrebné aby ste upravili vaše prirodzené nechty. V prípade, že sú vaše nechty nalakované, odlakujte ich. Ruky si umyte mydlom (najlepšie dezinfekčným). Následne zatlačte kožičku okolo nechtov. V prípade potreby použite zmäkčovač nechtovej kožičky. Nechty skráťte asi na 1mm a opilníkujte ich. Teraz je potrebné zmatniť nechtové lôžko jemným pilníkom. Nikdy nepoužívajte drsný pilník. Mohol by poškodiť Váš necht. Dávajte pozor aj nato aby ste Váš prírodný necht príliš nezbrúsili, len jemne zmatnili. Nechty oprášte. Ak sa váš prírodný nech neleskne, znamená to, že necht je dobre opilníkovaný.  

2. LEPENIE TIPOV

Pripravíme si tipy. Správna veľkosť je veľmi dôležitá. Veľkosť tipu volíme tak, aby začiatok bočnej hrany tipu presne kopíroval hranu prírodného nechta. Tip nesmie byť širší ani užší, pretože by mohlo dôjsť k deformácii, alebo k odlepovaniu gélu/akrylu. Správnu veľkosť zistíme tak, že umelý tip priložíme na prírodný necht a jemne pritlačíme po okrajoch. Na spodnú časť tipu nanesieme lepidlo. Necht začíname lepiť pod 45° uhlom a pomaličky prikladáme na necht tak aby sme nevytvorili vzduchové bubliny. Tie by vám neskôr mohli spôsobiť problémy ako odlepovanie nechtov, infekcie a plesne. Keď nám už necht sedí v správnej polohe, ľahko ho pritlačíme a podržíme niekoľko sekúnd. V prípade, že sa chystáme použiť tipy so zarážkou, zarážka by mala kopírovať koniec nechta. Tipy nikdy nestriháme klasickými manikúrovými nožnicami, poškodili by sme umelý tip. Na skrátenie umelých tipov vždy používame gilotínu. Potom tip prebrúsime drsnejším pilníkom. Prebrúsime aj povrch, tak aby nebol viditeľný prechod medzi vlastným nechtom a tipom. Vždy brúsime len umelý tip nechtu! Nikdy nebrúsime vaše nechtové lôžko. Následne odstránime prach.

3. NANÁŠANIE PRIMERU

Primer (bonder) nikdy nenanášame na umelý tip! Nanesieme ho len na prírodný necht a necháme vyschnúť. Primer má za úlohu vytvoriť pevnú väzbu medzi nechtom a gélom. Taktiež chráni pred vznikom infekcií a plesní.

4. NANÁŠANIE AKRYLU

Najprv je potrebné zvoliť si správny liquid (tvrdidlo). Na výber máme z viacerých druhov. Pre začiatočníkov odporúčame použiť liquid, ktorý tvrdne pomalšie. Takto máte viac času na modeláciu nechtov. Zmiešaný akryl tvrdne na vzduchu, preto ho nemôžeme miešať v miske. Odlejte malé množstvo liquidu do menšej sklenenej nádoby. Vždy používajte sklenenú nádobu, lebo liquid by plastovú nádobu rozleptal. Vezmite si štetec. POZOR! Pri práci s akrylom nikdy nepoužívajte štetce s umelými štetinami, lebo akrylová tekutina ich rozleptá. Na modeláciu sú vhodné jedine štetce s prírodnými štetinami. Špičku okrúhleho štetca namočte najprv do akryl tvrdidla (liquidu) a potom do akryl prášku. Na štetci sa vám vytvorí guľôčka akrylovej hmoty. Guľôčku naneste do stredu nechtu a jemnými pohybmi rozotrite akyl po celej ploche nechtu. Vytvorte ďalšiu guličku rovnakým spôsobom a vymodelujte dokonalý C-oblúk. Počas práce musí byť gulička jemne vlhká, v prípade, že vám začne akryl tvrdnúť, potrite ho liquidom a pracujte ďalej. Pri nanášaní akrylu dávajte dobrý pozor nato, aby akryl nezatiekol k nechtovej kožičke. Mohli by Vám na nechtoch vzniknúť odchlipy, čo vedie k oslabeniu a následnému zlomeniu nechtov. Po uschnutí akrylu povrch nechtu prebrúste najprv drsným, a potom jemným pilníkom, aby ste odstránili nedokonalosti. Odstráňte prach z nechtov a naneste top coat, ktorý krásne uzavrie akrylovú modeláciu a zanechá vaše nechty ešte dlho krásne lesklé. 

5. ZÁVER 

Na záver ošetrite nechtovú kožičku olejčekom.

3D OZDOBY Z AKRYLU:

Z akrylu je možné vytvárať vlastné 3D ozdoby na nechty. Môžu to byť kvety, motýle, srdiečka alebo čokoľvek iné. Upustite uzdu svojej fantázii a vyčarujte na Vašich nechtoch úžasné efekty. Na zdobenie používajte štetec s názvom ,,mačací jazýček".